W tym miejscu chciałem przedstawić parę projektów galerii, o nieco różnym podejściu do sprawy.
Otwieranie zdjęć w nowym oknie z preloadem i zmianem rozmiaru okna

Nazwanie tego projektu galerią może jest troche zbyt szumne, bo właściwie przedstawia ona technikę zmiany wielkości okna po załadowaniu dokumentu, akurat w tym przypadku ograniczyłem się do obrazków, gdyż uznałem, że efekt na całej stronie nie będzie się przedstawiał już tak ciekawie.

Do testów udostępniłem 3 obrazki różnej wielkości i rozmiary okien różne od ich końcowych wymiarów w różny sposób.


Wyświetlanie informacji o zdjęciu po najechaniu na nie (a`la digart.pl)
Ten typ galerii jest wzorowany na rozwiązaniu stosowanym na stronie digart.pl, ale sposób rozwiązania tego problemu w tamtym serwisie nie bardzo przypadł mi do gustu, dlatego postanowiłem napisać to po swojemu. Wyniki sami oceńcie.

Wyświetlanie informacji o zdjęciu po najechaniu na nie (Goldmann's redesign)

Prawie to samo co poprzednie, zmodyfikowane przez Marka Goldmanna.

Markowi nie spodobało się, że eventy dodawane były do obrazków na podstawie id'ków, więc zamiast tego w jego wersji eventy dodawane są za pośrednictwem nazwy klasy css'owej. Druga różnica w stosunku do mojego rozwiązania to fakt odczytywania opisów obrazków z alta.


Galera a'la digart (ffreak)
W tym przykładzie prezentuje galerę w stylu digart'owym w wykonaniu frreak'a, który to potraktoawł moją odpowiedź w temacie o tę galerię jako wyzwanie, więc spróbował sił i okazało się, że jego rozwiązanie ze względu na mniejszy stopień skomplikowania zyskało większą popularność :) dyskusja an forum.webhehlp.pl